In januari 2016 hebben zich bij de Kamer van Koophandel 21.442 nieuwe bedrijven geregistreerd. Ten opzichte van afgelopen maand is dat een stijging van 176,56%. In vergelijking met dezelfde maand vorig jaar gaat het om een stijging van 15,97%.
Januari telt relatief meeste nieuwe bedrijven In PURMEREND
Nederland telt nu in totaal 1.488.132 bedrijven. Net als in de telling van de Kamer van Koophandel nemen wij alleen hoofdvestigingen mee en ondernemingen die één of meerdere werkzame personen hebben.
Vervoer per taxi telt relatief de meeste nieuwe bedrijven
Meest opvallende branche in de afgelopen maand is de branche Vervoer per taxi. Daar vonden 766 nieuwe inschrijvingen plaats, wat een stijging is van 10,56%. Vervoer per taxi wordt gevolgd door Kinderopvang en peuterspeelzaalwerk en Kinderopvang met een stijging van respectievelijk 6,25% and 6,21%. Afgelopen maand was de branche Vervoer per taxi ook al de meest vertegenwoordigde branche voor starters.
Gemeten naar absolute aantallen zien de cijfers er heel anders uit. Grootste stijger is dan de branche Organisatieadviesbureaus waar 1.485 nieuwe bedrijven werden ingeschreven.
In onderstaande tabel vind je de top 10 van relatief grootste stijgers.
Vervoer per taxi
766
10,56%
Kinderopvang en peuterspeelzaalwerk
620
6,25%
Communicatie- en grafisch ontwerp
547
5,17%
Brede administratieve dienstverlening
166
4,03%
Overige specialistische zakelijke dienstverlening
754
4,01%
Overig sport- en recreatieonderwijs
518
3,65%
Detailhandel via internet in kleding en mode-artikelen
275
3,51%
Studiebegeleiding, vorming en onderwijs (rest)
591
3,42%
Detailhandel via internet in een algemeen assortiment non-food
131
3,14%
Top 10 van branches die naar absolute aantallen het snelst zijn gegroeid in januari.
Organisatieadviesbureaus
1.485
1,58%
Algemene burgerlijke en utiliteitsbouw
949
1,51%
Overige paramedische praktijken (geen fysiotherapie en psychologie) en alternatieve genezers
819
2,42%
Vervoer per taxi
766
10,56%
Overige specialistische zakelijke dienstverlening
754
4,01%
Schrijven en overige scheppende kunst
717
2,16%
Kinderopvang en peuterspeelzaalwerk
620
6,25%
Financiële holdings
597
0,47%
Studiebegeleiding, vorming en onderwijs (rest)
591
3,42%
Alle branches zijn ingedeeld in 21 bedrijfstakken. Kijkend naar de relatieve stijging binnen de bedrijfstakken dan is Vervoer en opslag afgelopen maand de grootste stijger geweest met 2,82%, gevolgd door Onderwijs. Onderstaand het overzicht van de top 10 bedrijfstakken met de grootste relatieve groei.
Vervoer en opslag
1.245
2,82%
Gezondheids- en welzijnszorg
3.895
2,70%
Cultuur, sport en recreatie
2.089
2,06%
Zakelijke dienstverlening
1.477
1,81%
Informatie en communicatie
1.804
1,75%
Advisering & onderzoek
6.301
1,72%
Overige dienstverlening
1.274
1,46%
PURMEREND schrijft relatief meeste nieuwe bedrijven in
In PURMEREND vonden met 2,05% relatief de meeste nieuwe inschrijvingen plaats. Daar hebben zich afgelopen maand in totaal 108 nieuwe bedrijven geregistreerd. In onderstaand overzicht een top 10 van meest ondernemende plaatsen in januari.
BERKEL EN RODENRIJS
52
1,91%
In absolute zin ziet het overzicht van meest populaire vestigingsplaatsen in Nederland er anders uit. Daar staat AMSTERDAM aan kop gevolgd door de plaatsen 'S-GRAVENHAGE en ROTTERDAM.
Relatief meeste nieuwe bedrijven in Noord-Holland
Toegerekend naar het totaal aantal bedrijven in de provincie was Noord-Holland afgelopen maand koploper met in totaal 4.641 nieuwe inschrijvingen. Dit komt overeen met een groei van 1,60%. Gerekend in absolute aantallen ziet de lijst van stijgers er anders uit. Dan voert Noord-Holland de lijst aan gevolgd door de provincies Zuid-Holland en Noord-Brabant. De provincie Zeeland was afgelopen maand de hekkensluiter met een groei van slechts 1,15%. In onderstaand overzicht alle provincies in volgorde van grootste stijger waar het gaat om nieuwe inschrijvingen bij de Kamer van Koophandel deze maand.