Naar inhoud
BedrijvenMonitor
Kies een onderdeel van de cijfers

Ontwikkeling per branche

Vervoer en opslag: wat verandert er?

Nieuwe bedrijven en vestigingen in deze branche, vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder en met het landelijke beeld.

Alle bedrijven in Vervoer en opslag

Ontwikkeling: nieuwe registraties in Vervoer en opslag

Vervoer en opslag: 9.462 registraties in twaalf maanden, 5,6% meer dan een jaar eerder.

Geteld: nieuwe registraties, bedrijfsprofielen met een startdatum in de periode, vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Hoe zijn deze cijfers berekend?

Verslagperiode t/m september 2026 · Peildatum: nieuwste registratie 29 oktober 2026

Laatste volledige maand

sep 2026

655

nieuwe registraties

−4,0%−27 · t.o.v. een jaar eerder (minder dan een jaar eerder)

Een jaar eerder: 682

Bekijk deze bedrijven

Dit jaar tot nu toe

jan – sep 2026

7.111

nieuwe registraties

+10,6%+684 · t.o.v. een jaar eerder (meer dan een jaar eerder)

Een jaar eerder: 6.427

Bekijk deze bedrijven

Laatste 12 maanden

okt 2025 – sep 2026

9.462

nieuwe registraties

+5,6%+501 · t.o.v. een jaar eerder (meer dan een jaar eerder)

Een jaar eerder: 8.961

Bekijk deze bedrijven

Vergeleken met Nederland

Laatste 12 maanden, ten opzichte van een jaar eerder

Vervoer en opslag
+5,6%
Nederland
+5,6%

Vervoer en opslag ontwikkelt zich gelijk aan Nederland.

Beëindigingen in Vervoer en opslag

Vestigingen waarvan de status is gewijzigd naar “opgeheven”, geteld in de maand van verwerking. Geen faillissementen en geen netto groei; zie de toelichting onderaan.

Laatste volledige maand

sep 2026

593

beëindigingen

+21,8%+106 · t.o.v. een jaar eerder (meer dan een jaar eerder)

Een jaar eerder: 487

Dit jaar tot nu toe

jan – sep 2026

6.707

beëindigingen

−8,2%−600 · t.o.v. een jaar eerder (minder dan een jaar eerder)

Een jaar eerder: 7.307

Laatste 12 maanden

okt 2025 – sep 2026

9.122

beëindigingen

+3,9%+340 · t.o.v. een jaar eerder (meer dan een jaar eerder)

Een jaar eerder: 8.782

Nieuwe registraties per maand, Vervoer en opslag

Aantal bedrijfsprofielen met een startdatum in die maand, oktober 2023 t/m september 2026. De donkere balken zijn de laatste 12 maanden.

Samenvatting: oktober 2023: 1.307; november 2023: 1.072; december 2023: 597; januari 2024: 1.448; februari 2024: 999; maart 2024: 826; april 2024: 1.276; mei 2024: 922; juni 2024: 752; juli 2024: 1.124; augustus 2024: 750; september 2024: 708; oktober 2024: 1.130; november 2024: 863; december 2024: 541; januari 2025: 1.011; februari 2025: 679; maart 2025: 639; april 2025: 858; mei 2025: 680; juni 2025: 560; juli 2025: 795; augustus 2025: 523; september 2025: 682; oktober 2025: 1.069; november 2025: 767; december 2025: 515; januari 2026: 1.019; februari 2026: 768; maart 2026: 644; april 2026: 908; mei 2026: 667; juni 2026: 722; juli 2026: 1.004; augustus 2026: 724; september 2026: 655.

De schaal begint bij nul. Vergelijk steeds dezelfde maand met een jaar eerder (zie de toelichting onderaan).

Bekijk als tabel
MaandBedrijfsprofielen
september 2026655
augustus 2026724
juli 20261.004
juni 2026722
mei 2026667
april 2026908
maart 2026644
februari 2026768
januari 20261.019
december 2025515
november 2025767
oktober 20251.069
september 2025682
augustus 2025523
juli 2025795
juni 2025560
mei 2025680
april 2025858
maart 2025639
februari 2025679
januari 20251.011
december 2024541
november 2024863
oktober 20241.130
september 2024708
augustus 2024750
juli 20241.124
juni 2024752
mei 2024922
april 20241.276
maart 2024826
februari 2024999
januari 20241.448
december 2023597
november 20231.072
oktober 20231.307

Nieuwe registraties per provincie, oktober 2025 t/m september 2026

Laatste 12 maanden tegenover de 12 maanden daarvoor. Een percentage verschijnt pas bij minstens 30 registraties in een van beide perioden; daaronder alleen het verschil in aantal.

Gesorteerd op: verschil in aantal · Sorteer op procentuele verandering

Nieuwe registraties per provincie
ProvincieLaatste 12 mndJaar eerderVerschil%
Zuid-Holland2.7462.540+206+8,1%
Gelderland777611+166+27,2%
Noord-Brabant1.1711.103+68+6,2%
Utrecht672624+48+7,7%
Drenthe149116+33+28,4%
Limburg382353+29+8,2%
Overijssel311285+26+9,1%
Zeeland168147+21+14,3%
Flevoland334318+16+5,0%
Buitenland en overige registraties7258+14+24,1%
Friesland193184+9+4,9%
Groningen157199−42−21,1%
Noord-Holland2.3302.423−93−3,8%
Hoe zijn deze cijfers berekend?

Wat wordt geteld. Het aantal nieuwe registraties: bedrijfsprofielen (vestigingen en registraties) met een startdatum in de periode. Elke periode wordt vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. De absolute aantallen staan naast de percentages; een percentage verschijnt pas bij voldoende registraties (anders alleen het verschil in aantal).

  • Registraties zijn geen nieuwe ondernemingen. Een registratie kan ook een nieuwe vestiging van een bestaande onderneming zijn.
  • Geen groei van het actieve bedrijvenbestand. Instroom van registraties zegt niets over het aantal actieve bedrijven. Daarvoor bewaren we nog geen eigen geschiedenis; we leggen daarom vanaf nu maandelijks de stand vast. Een netto groei rekenen we pas uit als we een jaar eigen maandstanden hebben en de cijfers hebben getoetst.
  • Beëindigingen tonen we vanaf juli 2024, geteld in de maand waarin de statuswijziging naar “opgeheven” is verwerkt. Dat is niet altijd de juridische opheffingsdatum: opheffingen per 31 december worden vooral in januari verwerkt, dus januari ligt structureel hoger. Het gaat om vestigingen, niet om ondernemingen, en het zijn geen faillissementen.
  • Ronde startdata. Bij eenmanszaken en vennootschappen onder firma staat de startdatum vaak op de eerste dag van een maand of kwartaal (ongeveer een kwart valt op de eerste dag van januari, april, juli of oktober). Een maand kan daardoor hoger of lager uitvallen zonder dat de markt verandert; vergelijk dezelfde maand met een jaar eerder.
  • Branchecodes. In september 2025 zijn de branchecodes bij vrijwel alle registraties vervangen door de nieuwe SBI-versie. Wij gebruiken voor alle registraties de huidige branche, dus de reeks is onderling vergelijkbaar; bij oudere registraties kan de indeling globaler zijn.
  • Geen oorzaak. Meer of minder registraties betekent niet automatisch een groeiende of krimpende vraag; de cijfers verklaren niet waarom het verandert.

Verdelingen en achtergrondgegevens (bijvoorbeeld de brancheverdeling of het aantal werkzame personen) staan onder “Verdelingen en achtergrond” in het menu; dit overzicht gaat over ontwikkelingen en vergelijkingen.