Naar inhoud
BedrijvenMonitor
Kies een onderdeel van de cijfers

Totaal aantal bedrijven in Nederland

Het aantal bedrijfsprofielen (vestigingen en registraties) in Nederland of in één provincie, apart voor actieve en historische profielen.

Eenheid: bedrijfsprofielen · Periode: stand op dit moment · Nieuwste registratie in de gegevens: 29 oktober 2026

Samenvatting: Zuid-Holland: 1.596.060; Noord-Holland: 1.518.653; Noord-Brabant: 1.022.427; Gelderland: 804.689; Utrecht: 615.246; Overijssel: 407.090; Limburg: 388.713; Friesland: 231.786; Groningen: 200.780; Flevoland: 196.852; Drenthe: 174.786; Zeeland: 138.972; Buitenland en overige registraties: 49.382.

Gegevens bij de grafiek

Download CSV
ProvincieActiefHistorischTotaalAandeel
Zuid-Holland868.222727.8381.596.060+21,7%
Noord-Holland822.745695.9081.518.653+20,7%
Noord-Brabant562.972459.4551.022.427+13,9%
Gelderland444.587360.102804.689+11,0%
Utrecht339.557275.689615.246+8,4%
Overijssel221.671185.419407.090+5,5%
Limburg211.140177.573388.713+5,3%
Friesland128.618103.168231.786+3,2%
Groningen108.59892.182200.780+2,7%
Flevoland103.08293.770196.852+2,7%
Drenthe94.67080.116174.786+2,4%
Zeeland76.58162.391138.972+1,9%
Buitenland en overige registraties22.30927.07349.382+0,7%
Nederland4.004.7523.340.6847.345.436+100,0%