Naar inhoud
BedrijvenMonitor
Kies een onderdeel van de cijfers

Brancheverdeling in Gelderland

Het aantal bedrijfsprofielen (actief en historisch) per hoofdgroep van de Standaard Bedrijfsindeling (SBI), voor Nederland of één provincie.

Eenheid: bedrijfsprofielen · Periode: stand op dit moment, alle 21 hoofdgroepen · Nieuwste registratie in de gegevens: 29 oktober 2026

Wis keuze

Samenvatting: Advisering, onderzoek en overige specialistische zakelijke dienstverlening: 128.693; Groot- en detailhandel, reparatie van auto's: 115.163; Financiële instellingen: 97.450; Gezondheids- en welzijnszorg: 71.326; Overige dienstverlening: 67.423; Bouwnijverheid: 64.942; Verhuur van roerende goederen en overige zakelijke dienstverlening: 37.510; Cultuur, sport en recreatie: 36.559; Onderwijs: 33.311; Informatie en communicatie: 27.687; Landbouw, bosbouw en visserij: 26.074; Logies-, maaltijd- en drankverstrekking: 25.439; Industrie: 24.235; Vervoer en opslag: 17.212; Verhuur van en handel in onroerend goed: 14.995; Winning van delfstoffen: 12.643; Winning en distributie van water, afval- en afvalwaterbeheer en sanering: 908; Productie en distributie van en handel in elektriciteit, aardgas, stoom en gekoelde lucht: 789; Openbaar bestuur, overheidsdiensten en verplichte sociale verzekeringen: 783; Huishoudens als werkgever, niet-gedifferentieerde productie van goederen en dienstendoor huishoudens voor eigen gebruik: 9; Extraterritoriale organisaties en lichamen: 5.

Gegevens bij de grafiek

Download CSV
Branche (hoofdgroep)AantalAandeel
Advisering, onderzoek en overige specialistische zakelijke dienstverlening128.693+16,0%
Groot- en detailhandel, reparatie van auto's115.163+14,3%
Financiële instellingen97.450+12,1%
Gezondheids- en welzijnszorg71.326+8,9%
Overige dienstverlening67.423+8,4%
Bouwnijverheid64.942+8,1%
Verhuur van roerende goederen en overige zakelijke dienstverlening37.510+4,7%
Cultuur, sport en recreatie36.559+4,5%
Onderwijs33.311+4,1%
Informatie en communicatie27.687+3,4%
Landbouw, bosbouw en visserij26.074+3,2%
Logies-, maaltijd- en drankverstrekking25.439+3,2%
Industrie24.235+3,0%
Vervoer en opslag17.212+2,1%
Verhuur van en handel in onroerend goed14.995+1,9%
Winning van delfstoffen12.643+1,6%
Winning en distributie van water, afval- en afvalwaterbeheer en sanering908+0,1%
Productie en distributie van en handel in elektriciteit, aardgas, stoom en gekoelde lucht789+0,1%
Openbaar bestuur, overheidsdiensten en verplichte sociale verzekeringen783+0,1%
Huishoudens als werkgever, niet-gedifferentieerde productie van goederen en dienstendoor huishoudens voor eigen gebruik9+0,0%
Extraterritoriale organisaties en lichamen5+0,0%