Naar inhoud
BedrijvenMonitor
Kies een onderdeel van de cijfers

Brancheverdeling in Noord-Brabant

Het aantal bedrijfsprofielen (actief en historisch) per hoofdgroep van de Standaard Bedrijfsindeling (SBI), voor Nederland of één provincie.

Eenheid: bedrijfsprofielen · Periode: stand op dit moment, alle 21 hoofdgroepen · Nieuwste registratie in de gegevens: 29 oktober 2026

Wis keuze

Samenvatting: Advisering, onderzoek en overige specialistische zakelijke dienstverlening: 170.985; Groot- en detailhandel, reparatie van auto's: 148.233; Financiële instellingen: 130.203; Bouwnijverheid: 92.919; Overige dienstverlening: 80.819; Gezondheids- en welzijnszorg: 74.588; Verhuur van roerende goederen en overige zakelijke dienstverlening: 46.283; Cultuur, sport en recreatie: 46.065; Onderwijs: 39.145; Informatie en communicatie: 36.129; Industrie: 33.921; Logies-, maaltijd- en drankverstrekking: 31.744; Landbouw, bosbouw en visserij: 28.689; Vervoer en opslag: 25.274; Verhuur van en handel in onroerend goed: 17.494; Winning van delfstoffen: 14.919; Winning en distributie van water, afval- en afvalwaterbeheer en sanering: 1.080; Productie en distributie van en handel in elektriciteit, aardgas, stoom en gekoelde lucht: 908; Openbaar bestuur, overheidsdiensten en verplichte sociale verzekeringen: 799; Huishoudens als werkgever, niet-gedifferentieerde productie van goederen en dienstendoor huishoudens voor eigen gebruik: 13; Extraterritoriale organisaties en lichamen: 7.

Gegevens bij de grafiek

Download CSV
Branche (hoofdgroep)AantalAandeel
Advisering, onderzoek en overige specialistische zakelijke dienstverlening170.985+16,7%
Groot- en detailhandel, reparatie van auto's148.233+14,5%
Financiële instellingen130.203+12,7%
Bouwnijverheid92.919+9,1%
Overige dienstverlening80.819+7,9%
Gezondheids- en welzijnszorg74.588+7,3%
Verhuur van roerende goederen en overige zakelijke dienstverlening46.283+4,5%
Cultuur, sport en recreatie46.065+4,5%
Onderwijs39.145+3,8%
Informatie en communicatie36.129+3,5%
Industrie33.921+3,3%
Logies-, maaltijd- en drankverstrekking31.744+3,1%
Landbouw, bosbouw en visserij28.689+2,8%
Vervoer en opslag25.274+2,5%
Verhuur van en handel in onroerend goed17.494+1,7%
Winning van delfstoffen14.919+1,5%
Winning en distributie van water, afval- en afvalwaterbeheer en sanering1.080+0,1%
Productie en distributie van en handel in elektriciteit, aardgas, stoom en gekoelde lucht908+0,1%
Openbaar bestuur, overheidsdiensten en verplichte sociale verzekeringen799+0,1%
Huishoudens als werkgever, niet-gedifferentieerde productie van goederen en dienstendoor huishoudens voor eigen gebruik13+0,0%
Extraterritoriale organisaties en lichamen7+0,0%