Naar inhoud
BedrijvenMonitor
Kies een onderdeel van de cijfers

Brancheverdeling in Noord-Holland

Het aantal bedrijfsprofielen (actief en historisch) per hoofdgroep van de Standaard Bedrijfsindeling (SBI), voor Nederland of één provincie.

Eenheid: bedrijfsprofielen · Periode: stand op dit moment, alle 21 hoofdgroepen · Nieuwste registratie in de gegevens: 29 oktober 2026

Wis keuze

Samenvatting: Advisering, onderzoek en overige specialistische zakelijke dienstverlening: 278.129; Financiële instellingen: 214.542; Groot- en detailhandel, reparatie van auto's: 179.718; Overige dienstverlening: 123.438; Bouwnijverheid: 109.219; Gezondheids- en welzijnszorg: 96.455; Cultuur, sport en recreatie: 82.226; Informatie en communicatie: 79.936; Verhuur van roerende goederen en overige zakelijke dienstverlening: 77.367; Onderwijs: 61.756; Logies-, maaltijd- en drankverstrekking: 58.287; Vervoer en opslag: 48.401; Industrie: 31.283; Verhuur van en handel in onroerend goed: 30.386; Winning van delfstoffen: 25.036; Landbouw, bosbouw en visserij: 15.877; Productie en distributie van en handel in elektriciteit, aardgas, stoom en gekoelde lucht: 1.526; Winning en distributie van water, afval- en afvalwaterbeheer en sanering: 1.157; Openbaar bestuur, overheidsdiensten en verplichte sociale verzekeringen: 1.101; Huishoudens als werkgever, niet-gedifferentieerde productie van goederen en dienstendoor huishoudens voor eigen gebruik: 24; Extraterritoriale organisaties en lichamen: 18.

Gegevens bij de grafiek

Download CSV
Branche (hoofdgroep)AantalAandeel
Advisering, onderzoek en overige specialistische zakelijke dienstverlening278.129+18,3%
Financiële instellingen214.542+14,1%
Groot- en detailhandel, reparatie van auto's179.718+11,8%
Overige dienstverlening123.438+8,1%
Bouwnijverheid109.219+7,2%
Gezondheids- en welzijnszorg96.455+6,4%
Cultuur, sport en recreatie82.226+5,4%
Informatie en communicatie79.936+5,3%
Verhuur van roerende goederen en overige zakelijke dienstverlening77.367+5,1%
Onderwijs61.756+4,1%
Logies-, maaltijd- en drankverstrekking58.287+3,8%
Vervoer en opslag48.401+3,2%
Industrie31.283+2,1%
Verhuur van en handel in onroerend goed30.386+2,0%
Winning van delfstoffen25.036+1,6%
Landbouw, bosbouw en visserij15.877+1,0%
Productie en distributie van en handel in elektriciteit, aardgas, stoom en gekoelde lucht1.526+0,1%
Winning en distributie van water, afval- en afvalwaterbeheer en sanering1.157+0,1%
Openbaar bestuur, overheidsdiensten en verplichte sociale verzekeringen1.101+0,1%
Huishoudens als werkgever, niet-gedifferentieerde productie van goederen en dienstendoor huishoudens voor eigen gebruik24+0,0%
Extraterritoriale organisaties en lichamen18+0,0%