Naar inhoud
BedrijvenMonitor
Kies een onderdeel van de cijfers

Brancheverdeling in Utrecht

Het aantal bedrijfsprofielen (actief en historisch) per hoofdgroep van de Standaard Bedrijfsindeling (SBI), voor Nederland of één provincie.

Eenheid: bedrijfsprofielen · Periode: stand op dit moment, alle 21 hoofdgroepen · Nieuwste registratie in de gegevens: 29 oktober 2026

Wis keuze

Samenvatting: Advisering, onderzoek en overige specialistische zakelijke dienstverlening: 125.001; Financiële instellingen: 75.123; Groot- en detailhandel, reparatie van auto's: 74.417; Gezondheids- en welzijnszorg: 51.188; Overige dienstverlening: 48.079; Bouwnijverheid: 41.040; Informatie en communicatie: 32.521; Verhuur van roerende goederen en overige zakelijke dienstverlening: 30.217; Onderwijs: 29.890; Cultuur, sport en recreatie: 29.388; Logies-, maaltijd- en drankverstrekking: 17.490; Vervoer en opslag: 14.152; Industrie: 13.160; Verhuur van en handel in onroerend goed: 11.711; Winning van delfstoffen: 10.729; Landbouw, bosbouw en visserij: 8.138; Productie en distributie van en handel in elektriciteit, aardgas, stoom en gekoelde lucht: 729; Openbaar bestuur, overheidsdiensten en verplichte sociale verzekeringen: 659; Winning en distributie van water, afval- en afvalwaterbeheer en sanering: 431; Huishoudens als werkgever, niet-gedifferentieerde productie van goederen en dienstendoor huishoudens voor eigen gebruik: 10; Extraterritoriale organisaties en lichamen: 7.

Gegevens bij de grafiek

Download CSV
Branche (hoofdgroep)AantalAandeel
Advisering, onderzoek en overige specialistische zakelijke dienstverlening125.001+20,3%
Financiële instellingen75.123+12,2%
Groot- en detailhandel, reparatie van auto's74.417+12,1%
Gezondheids- en welzijnszorg51.188+8,3%
Overige dienstverlening48.079+7,8%
Bouwnijverheid41.040+6,7%
Informatie en communicatie32.521+5,3%
Verhuur van roerende goederen en overige zakelijke dienstverlening30.217+4,9%
Onderwijs29.890+4,9%
Cultuur, sport en recreatie29.388+4,8%
Logies-, maaltijd- en drankverstrekking17.490+2,8%
Vervoer en opslag14.152+2,3%
Industrie13.160+2,1%
Verhuur van en handel in onroerend goed11.711+1,9%
Winning van delfstoffen10.729+1,7%
Landbouw, bosbouw en visserij8.138+1,3%
Productie en distributie van en handel in elektriciteit, aardgas, stoom en gekoelde lucht729+0,1%
Openbaar bestuur, overheidsdiensten en verplichte sociale verzekeringen659+0,1%
Winning en distributie van water, afval- en afvalwaterbeheer en sanering431+0,1%
Huishoudens als werkgever, niet-gedifferentieerde productie van goederen en dienstendoor huishoudens voor eigen gebruik10+0,0%
Extraterritoriale organisaties en lichamen7+0,0%