Naar inhoud
BedrijvenMonitor
Kies een onderdeel van de cijfers

Brancheverdeling in Zuid-Holland

Het aantal bedrijfsprofielen (actief en historisch) per hoofdgroep van de Standaard Bedrijfsindeling (SBI), voor Nederland of één provincie.

Eenheid: bedrijfsprofielen · Periode: stand op dit moment, alle 21 hoofdgroepen · Nieuwste registratie in de gegevens: 29 oktober 2026

Wis keuze

Samenvatting: Advisering, onderzoek en overige specialistische zakelijke dienstverlening: 262.874; Groot- en detailhandel, reparatie van auto's: 207.993; Financiële instellingen: 172.681; Bouwnijverheid: 166.901; Overige dienstverlening: 153.306; Gezondheids- en welzijnszorg: 120.498; Verhuur van roerende goederen en overige zakelijke dienstverlening: 84.549; Cultuur, sport en recreatie: 63.815; Onderwijs: 63.254; Informatie en communicatie: 61.898; Vervoer en opslag: 51.888; Logies-, maaltijd- en drankverstrekking: 50.938; Industrie: 38.318; Landbouw, bosbouw en visserij: 35.165; Verhuur van en handel in onroerend goed: 28.079; Winning van delfstoffen: 25.979; Winning en distributie van water, afval- en afvalwaterbeheer en sanering: 1.686; Openbaar bestuur, overheidsdiensten en verplichte sociale verzekeringen: 1.564; Productie en distributie van en handel in elektriciteit, aardgas, stoom en gekoelde lucht: 1.446; Huishoudens als werkgever, niet-gedifferentieerde productie van goederen en dienstendoor huishoudens voor eigen gebruik: 30; Extraterritoriale organisaties en lichamen: 13.

Gegevens bij de grafiek

Download CSV
Branche (hoofdgroep)AantalAandeel
Advisering, onderzoek en overige specialistische zakelijke dienstverlening262.874+16,5%
Groot- en detailhandel, reparatie van auto's207.993+13,0%
Financiële instellingen172.681+10,8%
Bouwnijverheid166.901+10,5%
Overige dienstverlening153.306+9,6%
Gezondheids- en welzijnszorg120.498+7,5%
Verhuur van roerende goederen en overige zakelijke dienstverlening84.549+5,3%
Cultuur, sport en recreatie63.815+4,0%
Onderwijs63.254+4,0%
Informatie en communicatie61.898+3,9%
Vervoer en opslag51.888+3,3%
Logies-, maaltijd- en drankverstrekking50.938+3,2%
Industrie38.318+2,4%
Landbouw, bosbouw en visserij35.165+2,2%
Verhuur van en handel in onroerend goed28.079+1,8%
Winning van delfstoffen25.979+1,6%
Winning en distributie van water, afval- en afvalwaterbeheer en sanering1.686+0,1%
Openbaar bestuur, overheidsdiensten en verplichte sociale verzekeringen1.564+0,1%
Productie en distributie van en handel in elektriciteit, aardgas, stoom en gekoelde lucht1.446+0,1%
Huishoudens als werkgever, niet-gedifferentieerde productie van goederen en dienstendoor huishoudens voor eigen gebruik30+0,0%
Extraterritoriale organisaties en lichamen13+0,0%